ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Южмашевский «Зенит» поработал на россиян

21.01.2011

20 січня 2011 року о 14:29 за київським часом з космодрому Байконур здійснено  перший у цьому році запуск ракети-носія «Зеніт-3SLБФ» з космічним апаратом «Електро-Л» за Федеральною космічною програмою Росії. Ракету-носій «Зеніт-3SLБФ» спроектовано конструкторським бюро «Південне» та виготовлено на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова».

На орбіту виведено російський космічний апарат «Електро-Л» для аналізу гідрометеорологічної та геліогеофізичної обстановки в навколоземному космічному просторі. Відділення космічного апарату «Електро-Л» від розгінного блоку успішно відбулося 20 січня о 23.28 за київським часом. 

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, вітаючи колективи «Південного машинобудівного заводу ім. О.М.Макарова» та                  КБ «Південне», зазначив, що «успішний запуск ракет-носіїв, зроблених на «Південмаші» - це підвищення іміджу України як космічної держави, а також – привід для великої гордості кожного жителя Дніпропетровщини». Губернатор побажав ракетобудівельникам подальших успіхів задля розвитку рідної держави та Дніпропетровщини.