ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В Днепропетровске потренировали родителей

18.10.2011

Эту новость сообщило управление информации и прессы ОГА:

 

На Дніпропетровщині пройшли тренінги для прийомних батьків та батьків вихователів

За підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула у рамках реалізації спільного проекту «Розвиток сімейних форм виховання» облдержадміністрації і благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в селі Орловщина Новомосковського району на базі готельно-туристичного комплексу «Самара» пройшли тренінги для прийомних батьків та батьків-вихователів.

Організаторами навчальних тренінгів виступили Дніпропетровська облдержадміністрація, служба у справах дітей облдержадміністрації, Дніпропетровський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».

«Губернатор Олександр Вілкул поставив чіткі завдання – забезпечити всі необхідні умови для національного всиновлення, забезпечити реалізацію права дитини на виховання в сімейному оточенні та створити умови, аби щорічно не менше 400 (20%) вихованців інтернатів області переходили на виховання в сім'ї», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

Метою тренінгів є вдосконалення знань, умінь, навичок з виховання дитини та подолання труднощів, які можуть виникнути у прийомній сім'ї. Навчання провела провідний педагог-психолог Людмила Петрановська. Учасники занять обговорили питання щодо методів виховання та розвитку дітей у прийомних сім'ях. Під час тренінгів учасники вдосконалювали свої вміння вибудовувати взаємостосунки «батьки-діти». Під керівництвом тренера прийомні батьки розробляли стратегію надання психологічної підтримки та допомоги дітям. Прийомні батьки також мали змогу поспілкуватися між собою та поділитися досвідом, отримати консультації у провідного тренера.

«Обласна влада приділяє велику увагу розвитку системи виховання прийомних батьків, їх підготовки до спільного життя з усиновленими дітьми. Подібні тренінги дають можливість батькам-вихователям та прийомним батькам поділитися досвідом та вдосконалити свої знання у сфері дитячої психології та вихованні прийомних дітей», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

На Дніпропетровщині проводиться активна робота щодо розвитку сімейних форм виховання – дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей. Наразі в області функціонує 50 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 466 дітей та 269 прийомних сімей, у яких виховуються 810 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Це у 10 разів більше в порівнянні з 2005 роком. Тільки цього року на Дніпропетровщині створено 11 дитячих будинків сімейного типу та 36 прийомних сім'ї, у які влаштовано 197 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно займаються підбором кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, проводять їх навчання та організовують підвищення кваліфікації, постійно здійснюють соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Як повідомлялося раніше, 28 травня 2011 року губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом та директором благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолієм Заболотним був підписаний Меморандум. Документ передбачає реалізацію в області проекту «Розвиток сімейних форм виховання», який направлений на реформування системи інтернатних закладів області для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвиток сімейних форм виховання та профілактику соціального сирітства. Важливим напрямом спільної роботи облдержадміністрації та благодійного фонду є створення дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та сприяння національному всиновленню (всиновлення дітей громадянами України).

Довідка:

Людмила Петрановська – провідний педагог-психолог, експерт з сімейного влаштування дітей-сиріт, член Асоціації спеціалістів сімейного влаштування «Родина для дитини», лауреат Премії Президента Російської Федерації у сфері освіти.

ДБСТ – дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Прийомна сім'я – сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.