ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В Украине наскребли 500 семейных врачей и собрали их в Днепропетровске

19.10.2011

Управление информации и прессы ОГА отрапортовало:

500 сімейних лікарів з усієї країни зібрались на Дніпропетровщині на Всеукраїнському з’їзді, оскільки наша область визначена Міністерством охорони здоров’я України як лідер у розвитку сімейної медицини та підвищенні якості медичного обслуговування.

Від імені губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Вячеслав Задорожний привітав учасників з’їзду і вручив почесні грамоти кращим сімейним лікарям Дніпропетровщині.

У заході також взяли участь директор департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату з питань супроводження реформування системи охорони здоров’я Володимир Павлов, начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

На ІІІ Всеукраїнському з’їзді сімейних лікарів зібралися керівники територіальних органів охорони здоров'я Дніпропетровської області, завідувачі та працівники кафедр сімейної медицини вищих медичних навчальних закладів України,  головні лікарі міських і районних лікарень, сімейні лікарі й лікарі первинної ланки медицини з усієї України.

 Вячеслав Задорожний наголосив, що створення ефективної системи первинної меддопомоги на засадах сімейної медицини є пріоритетом у розвитку системи охорони здоров’я Дніпропетровщини в 2011 році. «За сприяння губернатора Олександра Вілкула в цьому році вже відкрито 59 закладів сімейної медицини, до кінця року в області працюватиме 379 амбулаторій сімейної медицини. Ми приділяємо особливу увагу підвищенню якості медичного обслуговування у сільських районах. У селах Дніпропетровщини в 2011 році кількість амбулаторій буде збільшена на 32%», – підкреслив Вячеслав Задорожний.

Також він зазначив, що в Дніпропетровській області системно вирішується питання підготовки кваліфікованих спеціалістів з сімейної медицини. «Цього року за завданням губернатора Олександра  Вілкула з місцевих бюджетів виділено більше 900 тис грн на підготовку 70 сімейних лікарів. Загалом за кошти державного та місцевих бюджетів цього року отримують спеціалізацію з сімейної медицини 96 лікарів», – сказав Вячеслав Задорожний.

Завдяки системній роботі з розвитку первинного рівня медичної допомоги на Дніпропетровщині за 1,5 роки на 42% збільшена кількість сімейних лікарів.

 «Сімейний лікар є ключовою фігурою в системах охорони здоров’я європейських країн. Зараз така модель реалізується і на Дніпропетровщині. Проведення подібних заходів сприятиме заохоченню сімейних лікарів до роботи у сфері первинної меддопомоги, таким чином покращенню доступності та якості медичної допомоги для жителів області», – зазначила Валентина Гінзбург.

У рамках з’їзду, що триватиме з 19 по 21 жовтня, заплановано провести 14 пленарних і секційних засідань, майстер-класи та дискусії. На них будуть представлені лекції та доповіді провідних вітчизняних вчених. Основною темою з’їзду стане обговорення актуальних питань організації роботи сімейних лікарів. Зокрема, впровадження високих стандартів якості меддопомоги та розвиток системи первинної медичної допомоги на принципах сімейної медицини та проведення моніторингів стану первинної медико-санітарної допомоги.

Довідково

З кожним роком на Дніпропетровщині зростає кількість практикуючих сімейних лікарів. Наразі в області працює 350 лікарів загальної практики – сімейної медицини. Сімейними лікарями обслуговується 23% населення області, у тому числі сільського населення – 87,7%. 

У регіоні вже завершена робота зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. На Дніпропетровщині створено 53 таких центри.

Створення центрів первинної медичної допомоги з розгалуженою мережею амбулаторій сімейної медицини забезпечить жителів області якісними, ефективними і, головне, доступними медичними послугами.

Також на Дніпропетровщині за дорученням губернатора проводяться заходи з залучення молодих фахівців для роботи на селі. Зокрема, розробляються регіональні програми стимулювання медиків, виділяється службове житло. Так, за 2010-2011 роки 59 медичних працівників отримали житло у Царичанському, Межівському, Софіївському та Синельниківському районах. Ця робота буде продовжена й наступного року.